RSS export
Otázka
1
Odpověď

Převod DVD na mp4 - MediaCoder x64

Mám desítky DVD, které jsem z kamery zpracoval v Pinacle Studio. Nyní se je pokouším přetransformovat na mp4 pomocí MediaCoder x64. Jde to, ale pomalu – 1,5× déle než je čas DVD. Hlavní problém však je v tom, že na některých DVD to mám v případě jejich větší délky rozděleno i na několik souborů VTS01_1.VOB, VTS01_2.VOB, …. Zřejmě nešikovným nastavením Pinacle Studio. Na DVD jsem to ani nepoznal. Bohužel MediaCoder mi to nespojí a vytvoří mi také stejný počet souborů mp4 jako bylo ve VOB. Při přehrávání tedy nepříjemný problém. Lze s tím něco dělat, aby to při přehrávání mp4 nebylo rozdělené???
Moc děkuji za radu.
 Jirka

Nepřihlášený
před 191 dny

Odpovědi

Tak pokud ti je jedno jaky kontejner budeš mit myslim tim pokud ti stači MKV misto MP4, tak veškere videa mužeš muxnout v MKVToolnix, ktery ti dane video VTS01 atd překope bez ztraty kvality obrazu a zvuku do formatu VTS01.mkv. Navic MkvToolnix umi take spojit ty party co maš jako VTS01_1.VOB, VTS01_2.VOB, on si načte prvni čast a automaticky spoji ostatni party. Ja s nim tak muxuji DVD do jednoho MKV souboru a jak jsem už psal MkvToolnix nekonvertuje tudiž video je stale v puvodni kvalitě, takove cetky na konvertorovani jsou oničem jen to dordbe kvalitu a nic vic.
Navic mkv format tedy kontejner je plně kompatibilni na všech dnešnich HW ať to je mobil, tablet, TV, nějaka mp3jka na krk atd.

No a pokud budeš trvat na tom MP4 tak na to je nejlepši AviDemux ten ti take spoji dily.

MKVToolnix 64bit stahuj zde
https://ftp.stahuj.cz/….0-setup.exe

AviDemux 64bit stahuj zde
 https://ftp.stahuj.cz/….1_win64.exe

před 191 dny

reklama