RSS export
Otázka
3
Odpovědi

instalace aktualizace

nainstaloval jsem si 19.11.2018 windows 10 verze 1809 a nejde mě zvuk, přičemž když jsem měl nainstalovanou verzi 1709 tak zvuk jde ,poradí mě někdo

Nepřihlášený
před 185 dny

Odpovědi

No jedna možnost je vratit zpět system před tou aktualizaci tzv. bod obnoveni, nebo si zajit na oficialni stranku vyrobce tveho PC a tam si stahnout originalni ovladač zvukove karty a nasledně ho nainstalovat. Ono je totiž znamo že nedodělek Windows 10 chce mit všechno pod kontrolou a to i ovladače a tudiž sere dokaždeho update ty sve šaškarny drivery, ktere buď to nefunguji, nebo selže cely system a objevi se tetička modra smrt.
Tak že zakazat aktualizace je nejlepši volba. Počitam, že Windows 10 bude plně funkčni tak v roce 2022.

před 185 dny

Jestli si tak již neučinil, tak použij ve Windows dostupnou funkci Poradce při potížích (Troubleshooters) Buď jí najdeš tady: Nastavení (Win+I) → Aktualizace a zabezpečení → Odstranit potíže. Nebo v nabídce START dej vyhledat (napiš v ní) jedno ze slov Troubleshooters, potíže, odstranit… mělo by tě to vyhledat a nabídnout „Odstranit potíže“, klikni na to a vyber, co chceš uvést do provozu – tedy v tvém případě přehrávání zvuku a pokračuj podle pokynů. Zkusí to problém najít a nabídnout řešení. Dřív jsem touhle funkcí opovrhoval, ale celkem rychle umí najít problém, který bych nějakou dobu hledal. Třeba se mi z nevysvětlitelných důvodů zakázal ovladač zvukové karty. Stačilo pár vteřin a s problémem si Windows poradily samy. Tím bych začal. Až pak bych zkoušel se v tom vrtat víc. Často je to nějaká snadno vyřešitelná blbůstka, jenže lidi neví jaká, takže se pak vrací ke staré verzi Windows, i když to není nutné.

Nepřihlášený
před 184 dny

Nepřehráváš zvuk skrze monitor nebo televizi (propojením skrze HDMI, USB-C či DisplayPort)? Je to známá chyba. Microsoft tento problém řeší a zatím na PC sestavách, kde by mohl tento problém nastat, má dojít k zablokováni možnosti aktualizace Windows než vyjdou nové ovladače od Intelu. Do té doby se prý mají lidé obracet na podporu Microsoftu.

Nepřihlášený
před 182 dny

reklama