RSS export
Otázka
5
Odpovědí

Antivir

Ahoj, jsem holka a staršího data narození, proto prosím o laskavý a jednoduchý přístup ke mně i k mému problemu. Mám nb Dell, s W7, už od začátku dělal problémy při aktualizaci Windows,1× dokonce spol.dell přijela znovu instalovat, nevím co , jestli W7? Proto jsem nb zatrhla aktualizaci wecek, taky jsem se obávala, že mi tam natvrdo dají w10 a bála jsem se, že tahle akce by byla jeho smrt.Na nb jsem měla free verzi Avast, při jeho aktualizaci teď v lednu se už můj nb nepřenesl přes jeho spuštění při zapnutí nb, takže jsem ho odinstalovala, a teď moje prosba: jaky antivir byste mi doporučili pro můj málo flexibilní nb? Nechce se mi platit peníze a pak zjistit, že obsadí celý HD a znovu budu bez antivir u i bez peněz? V nb mám bankovnictví, tak proto, diky

Nepřihlášený
před 209 dny

Odpovědi

No a jaky mate teda operačni system? četl jsm to 3× a vubec nevim jesti Win 7, nebo tu šaškarnu Win 10.
Jinak jsou nebo je spoustu antiviru zdarma, jak ale dobře chrani PC uživatele neposoudim, protože každy člověk se chova jinak u počitače, někomu stači jen otevřit email, skouknout zpravy na internetu a tim to pro něj zhaslo, tak mu postači zdarma třeba:

Avira,
Comodo antivirus
AVG antivirus

a někdo se chova jako prase stahuje kdejakou kravinu co na něho blika FREE FREE FREE, nebo chodi na stranky co maji koncovku .ru no tak tomu člověku nepomuže ani dvacet antiviru :)

před 208 dny

Díky za radu, vzala jsem aviru a super, nb je rychlej, nezlobí…hned našel 4 druhy adware, který predchozi Avast nehlásil, takže asi tak…moc dekuji

Nepřihlášený
před 201 dny

Hlavní je chovat se rozumě – neotvírat kdejakou přílohu emailu, nespouštět pochybné soubory, neinstalovat kdeco atd. Jinak existuje spousta antivirů, které jsou většinou cca na stejné úrovni. Pokud byste měla Windows 10, klidně bych vám doporučil používat vestavěný antivirus, který by obezřetně chovajícímu se uživateli měl naprosto stačit. I když žádný antivirus nenahrání rozumného uživatele. Přesto robustnější antiviry dokáží něco navíc, ale laikům mohou zase způsobovat problémy, protože víc funkcí znamená pro ně víc problémů. Často jsou pak vyplašení z něčeho neškodného apod. Nemluvě o tom, že některé antiviry hlásí hrozbu i u toho, co není virus – může to být potencionálně „nechtěná“ aplikace nebo jiná obdobná kategorie (nebo třeba tracking cookies). Ale amatér pak má pocit, že antivirus něco dělá a jemu to pomáhá, když něco hlásí, něco maže. Přitom může mazat něco naprosto neškodného. Takže laik asi úplně nepozná, co je nejlepší antivirus. Radu v diskuzi od člověka, který se nenaučí s Windows 10, bych nikdy nebral vážně. I když Avira není úplně špatná volba. Ideální je každý antiviru občas proklepnout nějakým jiným řešením, které se neinstaluje (aby nedošlo ke konfliktu antivirů) např. ESET Online Scanner.

Nepřihlášený
před 199 dny

reklama