RSS export
Otázka
6
Odpovědí

Odisiel HDD alebo ina chyba?

Dobry den,ako obycajne som isiel spustit PC a po chvilke mi vyhodilo tuto hlasku:Reeboot and Select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press a key. – Stlacim lubovolny klaves,pc sa restartuje a opat naskoci tato hlaska.

Nepřihlášený
před 105 dny

Odpovědi

No to nemusi znamenat hned nějaky problem s HDD, ale třeba nějakym špatnym zachazenim v systemu, třeba často se použivaji takove ty nesmyslne programy jako Ccleaner, AVGutilities, iObit etc. tyto programy jsou jsou velice nebezpečne pro spravny chod systemu pokud člověk neni opravdu zdatny ohledně PC.

Možnost opravy je při restartu vlezt do BIOSU a tam nastavit možnost Bootovani jako prvni HDD a hlavně to uložit a pokračovat v bootovani.

před 105 dny

Tam som naarazil na problem,BIOS nedetekuje HDD lebo pred tym tam bol pisany nazov hardiisku a teraz je tam len ze HARDDISC.Nepouzivam programy ktorym nerozumiem alebo nerozumieem tomu co vykonavaju takze tuto moznost vylucujem.

Nepřihlášený
před 102 dny

Tak zkus odpojit disk zapnout pc bez disku hned ho vypnout a znovu zapojit disk. Jinak v Biosu se jestě podivej na to zda maš spravně nastaveni UEFI, nebo Legacy, pokud byl na disk instalovan system jako UEFI a teď maš v Biosu nastaveno Legacy tak to je pravě ten problem. Pokud to nepomuže tak budeš muset asi znova instalovat system

před 102 dny

HECKY a to mi pojde ked budem instalovat znova aj bez detekovaneho HDD?

Nepřihlášený
před 100 dny

ano při spuštěni instalačniho dvd, nbo usb flashky si nova instalace přiřadi boot pro disk

před 100 dny

Nejlepši je mit udělane zachranne medium pro takove vypadky. Mam udělane zachranne medium a čistou instalaci systemu se všemi programy co potřebuji k životu a když se něco pokazi, tak spustim medium a během 10 minut mam obnoveny system i s boot. Doporučuji Ashampoo Backup buď placeny nebo je k mani zdarma reklamni verze ktera tě bude nutit si koupit lepši verzi, ale je zcela funkčni
https://www.ashampoo.com/…/backup-2018
Postup je snadny a ma jazykove mutace SK i CS

před 100 dny

reklama